MÖBLER / Bord / Brickbord 11898166
*
nr 1189 8166
Brickbord
Gallerbricka, England. Nysilver, mahogny. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2018
kl 18:41:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 20:29:18
1
300 kr
9/6 18:51:34
2
600 kr
9/6 23:27:13
3
450 kr
9/6 23:27:13
2
500 kr (Budbetjänt)
9/6 23:30:08
3
600 kr
9/6 23:30:08
2
600 kr (Budbetjänt)
11/6 18:05:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord engelsk england europa gallerbricka mahogny nysilver pläter trä
-
4311 Arbetsbord
med Perstorpsskiva, 2 st lådor. Bredd: 142 cm. Dju..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:52
-
4038 Bord
1900-tal, uppfällbart lock. Bredd: 78 cm, djup: 52..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:57
-
5115 Bord
Trä, med elefanter. Höjd: 65cm, diameter: 45cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:04
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:41
-
4157 Fällbord
Intarsia. Diameter: 53 cm, höjd: 74 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:39
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:21
*
Brickbord
Läs om budbetjänten
nr 1189 8166
Brickbord
Gallerbricka, England. Nysilver, mahogny. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/6 20:29:18 | 1 | 300 kr |
9/6 18:51:34 | 2 | 600 kr |
9/6 23:27:13 | 3 | 450 kr |
9/6 23:27:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/6 23:30:08 | 3 | 600 kr |
9/6 23:30:08 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
11/6 18:05:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord engelsk england europa gallerbricka mahogny nysilver pläter trä
-
4311 Arbetsbord
med Perstorpsskiva, 2 st lådor. Bredd: 142 cm. Dju..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:52 -
4038 Bord
1900-tal, uppfällbart lock. Bredd: 78 cm, djup: 52..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:57 -
5115 Bord
Trä, med elefanter. Höjd: 65cm, diameter: 45cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:04
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:41 -
4157 Fällbord
Intarsia. Diameter: 53 cm, höjd: 74 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:39 -
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:21